Masz czerwone plamy na twarzy? Można powiedzieć, że tak jak wszyscy! W rzeczywistości zaczerwienienie twarzy jest bardzo częstym zjawiskiem. Wystarczy odrobina ciepła lub zimna i twarz dość szybko się rumieni. Jednak gdy zaczerwienienie utrzymuje się lub pojawia się często, powinniśmy zwrócić na nie uwagę i podjąć właściwe kroki, aby temu zaradzić. Metoda pozostaje taka sama: najpierw należy ustalić, co wywołuje reakcję, zrozumieć rodzaj zaczerwienienia, a następnie dostosować produkty do pielęgnacji skóry, które przyniosą jej trwałą ulgę. Oczywiście nasi eksperci są do Twojej dyspozycji i chętnie podzielą się wszystkimi informacjami i poradami, które mają do zaoferowania, aby pomóc nawet najbardziej reaktywnej skórze znaleźć ukojenie, na które zasługuje.
Czym jest zaczerwienienie twarzy?
Zaczerwienienie na twarzy występuje wtedy, gdy skóra staje się czerwona, w mniejszym lub większym stopniu. Problem może dotyczyć pewnego obszaru (np. nosa, policzków, czoła lub podbródka) lub rozprzestrzeniać się na całą twarz. Czasami usłyszysz bardziej techniczne terminy opisujące zaczerwienienie twarzy: erytroza, rumień twarzy, kuperoza lub trądzik różowaty. Zaczerwienienie jest związane z rozszerzeniem najmniejszych naczyń krwionośnych w głębszej warstwie skóry, zwanej skórą właściwą.
Co powoduje to zaczerwienienie?
Zaczerwienienie na twarzy może wynikać z rodzaju Twojej skóry, która zazwyczaj jest wtedy wrażliwa i delikatna, oprócz przejściowego lub przewlekłego stanu chorobowego. Na przykład, zaczerwienienie twarzy może być spowodowane reaktywnością skóry, trądzikiem różowatym (znanym również jako kuperoza) lub skłonnością do alergii. Wreszcie, zaczerwienienie może być wynikiem zabiegu, któremu skóra została poddana, np. kuracji laserowej. Postępuj zgodnie z przewodnikiem!